Images
  • Bintang Bakti Masyarakat
    Bintang Bakti Masyarakat. (Gambar: PMO)

Lebih 90 individu Melayu/Islam diiktiraf dengan Anugerah Hari Kebangsaan 2020, ini senarainya...

SINGAPURA: Seramai 5,471 individu diumumkan sebagai penerima Anugerah Hari Kebangsaan 2020 bagi menghargai sumbangan mereka kepada negara.

Anugerah tertinggi tahun ini, iaitu Darjah Utama Temasek (Dengan Kepujian Tinggi) diberikan kepada Penasihat Guaman Kanan bagi Menteri Ehwal Luar, Prof S Jayakumar.

Anugerah Kedua tertinggi tahun ini pula, iaitu Darjah Utama Bakti Cemerlang diberi kepada dua individu.

Seorang ialah Pengerusi Persatuan Kanak-Kanak Singapura, Koh Choon Hui. Seorang lagi ialah ahli akademik terkemuka Prof Wang Gungwu yang juga bekas Pengerusi tiga badan pengkaji: ISEAS - Institut Yusof Ishak, Sekolah Dasar Awam Lee Kuan Yew di NUS dan Institut Asia Timur juga di NUS.

Seramai 96 individu Melayu/Islam juga dianugerahi pelbagai Anugerah Hari Kebangsaan meliputi Bintang Bakti Masyarakat (Lintang), Bintang Bakti Masyarakat, Pingat Pentadbiran Awam (Perak), Pingat Pentadbiran Awam (Gangsa), Pingat Pentadbiran Awam (Gangsa)(Tentera), Pingat Kepujian, Pingat Penghargaan (Tentera) dan Pingat Bakti Masyarakat.

Presiden, Persuratan Pemuda Pemudi Melayu (4PM), Izzuddin Taherally Sarewalla, adalah penerima tertinggi dalam kalangan penerima Melayu/Islam. Beliau dianugerahi Bintang Bakti Masyarakat (Lintang), iaitu anugerah keempat tertinggi dalam Anugerah Hari Kebangsaan tahun ini.

Berikut adalah senarai penuh individu Melayu/Islam yang diumumkan sebagai penerima Anugerah Hari Kebangsaan 2020:

Bintang Bakti Masyarakat (Lintang)

1) Izzuddin Taherally Sarewalla, JP, BBM
Presiden, Persuratan Pemuda Pemudi Melayu (4PM)

Bintang Bakti Masyarakat

Aljunied GRC
2) Sa'adiah Binte Abdul, PBM

Pengerusi Kaki Bukit Ville RN

Marine Parade GRC
3) Yusof Bin Abdul Lateef, PBM

Penolong Setiausaha, CCC Marine Parade

Kementerian Kesihatan
4) Latiff Bin Ibrahim, PBM
Anggota Lembaga, National University Health System Pte Ltd

Pingat Pentadbiran Awam (Perak)

5) Puspa Dewi Amir
Pengarah Perpustakaan Politeknik Temasek

Pingat Pentadbiran Awam (Gangsa)

6) Dr Mohammad Hannan Bin Hassan
Timbalan Mufti, Pejabat Mufti (Pembangunan Keupayaan)
Majlis Ugama Islam Singapura

7) Tajudin B Jaffar
Pakar Utama, Divisyen Perancangan & Pembangunan Kurikulum

8) Mohd Jailani Bin Nathan
Pengerusi/Perhubungan Korporat & Media, Divisyen Ehwal & Pembangunan Korporat ITE

9) Mohamed Razali B Abdul Hamed
Pengetua, Sekolah Menengah Junyuan, MOE

10) Abdul Rani Bin Idris
Naib Pengetua, Sekolah Rendah Bendemeer,
MOE

11) Shoeb Burhanuddin
Naib Pengetua, Sekolah Rendah Springdale
MOE

12) SUPT(1A) Faisal Bin Mustaffa Superintenden, Kelompok B
Perkhidmatan Penjara Singapura, MHA

13) Muhammad Khalil Abu Bakar Pengarah
Dasar Tenaga & Iklim (Dipinjamkan ke MEWR) EDB

Pingat Pentadbiran Awam (Gangsa)(Tentera)

14) COL (NS) Ridzuan Bin Ismail, Komander PP, Ibu Pejabat Briged Infantri Singapura ke-12, SAF

Pingat Kepujian

15) Asnawiah Bte Aidi
Penolong Pengarah Kanan, Pejabat Juruaudit Umum, MCI

16) Adnan bin Abdul Hamid
Penolong Pengarah, Pendampingan Masyarakat, MUIS

17) Mohd Yasman Bin Abdul Salam
Timbalan Pengarah, IT dan Khidmat Digital
MUIS

18) Fauziah Bte Othman Manager
Sekolah Kejuruteraan Elektrikal dan Elektronik, Politeknik Singapura

19) Wan Fazithahariani Bte Wan Ahmad
Guru Kanan, Sekolah Menengah Compassvale, MOE

20) Neng Rashidah Bte Hussain

Ketua Seksyen/Teknologi Penyiaran & Media
Sekolah Elektromik & Teknologi Infokom
ITE Kolej Tengah

21) Aidil Bin Idris
Pegawai Kanan Pendidikan Jasmani, Sukan & Kegiatan Luar
Pegawai (Kemudahan & Peralatan Sukan)
Divisyen Pembangunan Kurikulum Pelajar
MOE

22) Nur Sofhia Binte Buang
Pegawai Perkhidmatan Psikologikal
Divisyen Pendidikan Khas, MOE

23) Nursyha binte Koloos
Penolong Kanan Pengarah,
Divisyen Komunikasi Perhubungan Media
MOE

24) Salina Bte Hussin
Guru Pakar, Akademi Guru-Guru Singapura,
MOE

25) Siti Fazila Bte Ahmad

Pakar Kanan, Bahasa Melayu, Divisyen Peracangan & Pembangunan Kurikulum, MOE

26) Asnida Bte Daud
Pakar Kanan, Reka Bentuk Media Bahasa
Divisyen Teknologi Pendidikan, MOE

27) Mohd Nassir Bin Ros
Pengurus (Projek), Jabatan Pengurusan Estet, Politeknik Nanyang

28) Abbas Bin Ismail
Pengerusi Kursus, Sekolah Kejuruteraan
Politeknik Temasek

29) Sulasni Binte Abdul Rahman
Naib Pengetua, Sekolah Rendah Ahmad Ibrahim, MOE

30) Juraimi Bin Jumahat
Pensyarah Kanan, Sekolah Teknologi Seni
Politeknik Republik

31) Sharifah Mufidah Bte Mohamed Aljunied
Ketua Pakar Penilaian (Ilmu Kemanusiaan)
Lembaga Peperiksaan & Penilaian Singapura

32) Mohammad Khalid Bin Jaffar
Pengerusi Kanan, Pejabat Pengurusan Kemudahan Universiti Nasional Singapura, NUS

33) Salenah Bte Mohamed Salleh

Penolong Guru Kanan
Sekolah Menengah Bedok Green MOE

34) Liza Bte Ashari
Penolong Guru Kanan, Sekolah Menengah Bedok South, MOE

35) Irdawaty Binte Mawardi
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah Bedok View, MOE

36) Siti Shahrina Bte Rahmat
Ketua Peringkat, Sekolah Rendah Junyuan,
MOE

37) Muhamad Fadly Bin Mohd Ariff
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Temasek, MOE

38) Norizan Bte Syed Ahamed
Guru Kanan, Sekolah Rendah East Spring,
MOE

39) Sucillia Bte Sukiman
Pembangun Kakitangan Sekolah, Sekolah Menengah Junyuan, MOE

40) Aidil Effendy Md Said
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Yumin, MOE

41) Nur Hikmah binte Amir Hamzah Adi
Pengurus Pentadbiran, Sekolah Rendah St. Anthony's Canossian, MOE

42) Anwarul Haq B Mohamed Ali
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah St. Anthony's, MOE

43) Sheikh Farid B Abdul Karim
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah Broadrick, MOE

44) Nur Faezah binte Sumaimi
Pengurus Pentadbiran, Sekolah Rendah Katolik Canossa, MOE

45) Sultana Rahman
Pembangun Kakitangan Sekolah, Sekolah Perempuan Tanjong Katong, MOE

46) Rahmat B Sanip
Ketua Jabatan, Sekolah Maha Bodhi, MOE

47) Basharahil Nabilah Kabir Ali P

embangun Kakitangan Sekolah, Sekolah Victoria, MOE

48) Saiful Bahri Bin Idris
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah Naval Base, MOE

49) Shariffa Aminah Bt Sy Ishak Alsre
Guru Kanan, Sekolah Tinggi Maris Stella (Menengah), MOE

50) Zainab Binte Haron
Ketua Guru, Sekolah Rendah North Spring, MOE

51) Norfahizah Bte Abdul Majid

Penolong Guru Kanan, Sekolah Rendah Admiralty,
MOE

52) Haryantie Bte Mustafa
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Canberra,
MOE

53) Mohamad Idris Bin Asmuri
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Wellington,
MOE

54) Suhardi B Marino
Ketua Mata Pelajaran, Sekolah Rendah Endeavour, MOE

55) Mohamed Khairil Bin Mohamed Jamil
Guru Kanan, Sekolah Rendah Innova, MOE

56) Ezal Bin Sani
Ketua Guru, Sekolah Fairfield Methodist (Menengah), MOE

57) Mohamed Asan Bin Mohideen Pitchay
Guru Kanan, Sekolah Menengah Kent Ridge, MOE

58) Abdul Khalik B Saidin
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Zhangde,
MOE

59) Nurilhuda Binte Ahmad
Ketua Mata Pelajaran, Sekolah Rendah Farrer Park, MOE

60) Sunarfa Binte Supaah
Ketua Jabatan, Maktab Rendah St. Andrew's, MOE

61) Yusmawati Bte Abdul Rahman
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah Peicai,
MOE

62) Nasreen Binte Haji Shahabuddin
Guru Kanan, Sekolah Rendah Xinghua, MOE

63) Azlina Bte Mohd Nor
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Teck Ghee,
MOE

64) Mohammed Ridzal B Mohammed Ali
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Townsville Primary School, MOE

65) Kasumawati Benti Wansi
Guru Kanan, Sekolah Menengah New Town, MOE

66) Fairuzaman Bin Haidzir
Ketua Jabatan, Sekolah De La Salle, MOE

67) Norlina Tan Abdullah @ Tan Bee
Pengurus Pentadbiran, Sekolah Rendah Juying, MOE

68) Abdul Wahab B Abdul Rahman
Guru Kanan, Sekolah Rendah Xingnan, MOE

69) Zulkarnain Bin Daud
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah Jurong Primary, MOE

70) Khairunisa Bte Mohamed Ya'akob
Ketua Jabatan, Sekolah Menengah Greenridge, MOE

71) Haryyanny Binte Awang
Ketua Jabatan, Sekolah Rendah West View, MOE

72) Nuraini Binte Abu Bakar

Pembangun Kakitangan Sekolah, Sekolah Menengah Changkat Changi, MOE

73) Faezah Binte Shaikh Kadir
Pengurus Kanan, Divisyen Jagaan Rumah & Masyarakat, Agensi Jagaan Bersepadu

74) DSP(2) Wan Noorsheba Binte Abdul Ghani
Ketua (Sokongan & Teknikal), Divisyen Woodlands, Pasukan Polis Singapura, MHA

75) DSP(2) Naguib Bin Ahyar
OC (Cawangan Penipuan Sistem Pembayaran), Jabatan Ehwal Komersil
Pasukan Polis Singapura, MHA

76) MAJ(2) Rahsid Bin Mohd Noor
Ketua Siasatan Kebakaran, Pasukan Pertahanan Awam Singapura, MHA

77) Najibah Binte Mohd Saleh
Penolong Kanan Pengarah, (Pemegang Amanah Privet Dalam Pematuhan Kemuflisan & Piawaian Profesional) & (Penghukuman), Pejabat Ketakmampuan Bayar & Pemegang Amanah Awam,
Minlaw

78) Eslindah binte Ismail
Timbalan Pengarah/Taman, Taman Barat Laut (Taman Barat), Lembaga Taman Negara

79) Taufik bin Mohamed Ibrahim
Timbalan Pengarah / Arborikultur Streetscape, NParks

80) Nur Izzaty Binte Md Salleh
Timbalan Pengarah, Divisyen Perancangan Dasar Sosial dan Kumpulan Perkhidmatan,
MSF

81) Fadhlina binte Suhaimi

Penolong Pengarah, Huraian Makanan Bandar
Jabatan Inovasi Agriteknologi dan Makanan
Agensi Makanan Singapura

82) Zaini Bin Musa
Jurutera Kanan, Divisyen Perlindungan Sekitaran, Jabatan Kawalan Pencemaran
Agensi Sekitaran Kebangsaan

83) Khairul Anwar Bin Mohamed Abdul Alim
Pengarah Kumpulan Serantau, Asia Tenggara, Enterprise Singapore

84) Hendriaty Binte Husni
Pengurus Kanan, Jenama & Pemasaran
Pemasaran & Pengalaman Jenama, Pemasaran & Komunikasi, Korporasi Pembangunan Sentosa

85) Shaikh Abdullah Bin Ab Sukor
Ketua (Keselamatan Penerbangan)
Peraturan Ekonomi Lapangan Terbang dan Penerbangan Divisyen Keselamatan, Penguasa Penerbangan Awam Singapura

86) Nurhakim Bin Hudri
Pengurus Utama Projek, Prasarana & Peluasan Landasan, LTA

Pingat Penghargaan (Tentera)

87) LTC (NS)(DR) Norhisham Bin Main
Ketua Sel Operasi Perubatan, Ibu Pejabat Divisyen ke-9, Kawalan Sokongan, SAF

Pingat Bakti Masyarakat

88) Sanny Abdullah
Naib Pengerusi, CCC Braddell Heights

89) Hairani Binte Talib
Pengerusi, CC MAEC Punggol 21

90) Mohamed Juffrey Bin Mohamed Latiff
Pengerusi, YN Tampines North

91) Mohideen Pitchay s/o Sahul Hamid Osman
Naib Pengerusi, RC Telok Blangah 'Blangah Square'

92) Azlinda Binte Anwar
Anggota, CDC South West

93) Faridah Eryani Bte Pairin
Anggota, Lembaga Rayuan MUIS

94) Mohamed Abdul Akbar Bin Mohamed Abdul Kader
Anggota, Majlis Keselamatan dan Kesihatan Tempat Kerja, MND

95) Abdul Samad Bin Abdul Wahab
Naib Presiden, Jawatankuasa Pusat NTUC
Setiausaha Agung, Kesatuan of Tenaga and Gas Kakitangan

96) Rosmani Bin Juraini
Presiden, Kesatuan Pekerja Pengangkutan Nasional  


Muat turun aplikasi BERITAmediacorp bagi iOS atau Android dan langgani saluran Telegram kami bagi perkembangan terkini COVID-19: https://t.me/BERITAmediacorp

- BERITAmediacorp/nk

Top